Доступність посилання

ТОП новини

«Щоб який-небудь дрон не прилетів». Навіщо Аксьонову своя станція РЕБ?


Російський глава Криму Сергій Аксьонов під час поїздки в Бахчисарайський район. анексований Крим, 1 липня 2025 року
Російський глава Криму Сергій Аксьонов під час поїздки в Бахчисарайський район. анексований Крим, 1 липня 2025 року

«Крим – під надійним захистом навіть із космосу», «Криму - мільйон відсотків - нічого не загрожує», «кримчанам і туристам у Криму нічого не загрожує». Це заяви російського глави Криму Сергія Аксьонова. Він постійно повторює їх під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну, запевняючи кримчан у безпеці навіть на тлі регулярних вибухів і «прильотів» по військових об'єктах РФ. А в цей час створює приватні військові формування і зміцнюється на випадок військових загроз. Розкрити закамуфльований сенс запевнень кримських чиновників спробували Крим.Реалії.

Сергій Аксьонов стверджує, що безпосередньо доповідає президенту Росії Володимиру Путіну про ситуацію з безпекою на Кримському півострові та заходи щодо її забезпечення. Переконуючи, що безпека регіону та його жителів «забезпечена в повному обсязі», він посилює власну безпеку від військових загроз. У Сергія Аксьонова з'явилася власна система РЕБ (радіоелектронної боротьби), стверджують партизани українського руху «Атеш».

«Переміщається швидко і зі своєю РЕБ»

Російський очільник Криму Сергій Аксьонов переміщається Сімферополем у супроводі системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), заявили в українському військовому русі «Атеш».

Представник руху помітив у кортежі його супроводу машину з автомобільним РЕБом.

Автомобільна станція РЕБ, ілюстраційне фото
Автомобільна станція РЕБ, ілюстраційне фото
Колаборант Аксьонов побоюється можливого удару FPV-дроном з метою його ліквідації
Рух «Атеш»

«Останнім часом по всьому півострову посилюються заходи безпеки. Після недавніх операцій Сил оборони України колаборант Аксьонов побоюється можливого удару FPV-дроном з метою його ліквідації. У зв'язку з цим його дедалі рідше можна побачити в публічних місцях, а його переміщення намагаються зробити максимально потайними і швидкими», – йдеться в повідомленні «Атеш».

Підтвердити цю інформацію з інших джерел не вдалося.

Сергій Аксьонов не заявляв ні про посилення заходів безпеки, ні про можливі побоювання з цього приводу.

Системи антидронового захисту в Криму, як раніше з'ясували Крим.Реалії, почали закуповувати для цивільних об'єктів. Заспокоюючи населення, у Криму масово обклеюють броньованою плівкою будівлі органів влади.

«Глушить все, щоб нічого не прилетіло»

Якщо Сергій Аксьонов справді має РЕБ у своєму супроводі, це може свідчити про його бажання захиститися від можливого ураження FPV-дроном або дистанційного підриву, каже український військовослужбовець ЗСУ Саїд Ісмагілов з досвідом служби в силах ППО.

Саїд Ісмагілов
Саїд Ісмагілов
Може йтися про бажання захиститися, щоб який-небудь FPV-дрон не прилетів в автомобіль до Аксьонова
Саїд Ісмагілов

«Автомобільна [станція] РЕБ ставиться на передовій, щоб глушити радіосигнали. Це захист насамперед від FPV-дронів. Якщо [система] РЕБ потужна, вона може глушити всі види дронів. У цьому випадку може йтися про бажання захиститися, щоб який-небудь FPV-дрон не прилетів в автомобіль до Аксьонова. РЕБ також може бути корисною проти дистанційного підриву, або якщо вибухівка опиниться на дорозі чи буде десь замаскована. І якщо вона приводиться в дію радіосигналом, телефонним дзвінком або ще якимось сигналом, то хороша РЕБ глушить будь-які сигнали. Деякі РЕБ навіть глушать інтернет-сигнал «Старлінка», – заявив він Крим.Реалії.

Під захистом приватних армій

Запевняючи в безпеці Криму, Сергій Аксьонов багато років формує силовий контингент власного підпорядкування. У 2014 році він створив воєнізовану «кримську самооборону», яка допомагала Росії захоплювати Крим.

Під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну він створив і курує кілька приватних військових організацій. Фінансують їх за кошти місцевого бізнесу. Чи добровільно підприємці це роблять, невідомо.

Російський глава Криму Сергій Аксьонов з учасниками формування «БАРС-Крим»
Російський глава Криму Сергій Аксьонов з учасниками формування «БАРС-Крим»

Раніше Сергій Аксьонов активно співпрацював із власником колишнього російського ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним. Зокрема, допомагав йому технікою та командним складом, а також і надавав базу для тренувань «вагнерівців». У Криму також розміщували зовнішню рекламу «Вагнера».

Але коли бійці Пригожина затіяли бунтівний похід на Москву, вступивши в конфлікт із владою РФ, Сергій Аксьонов публічно став на бік останніх.

Згодом після загибелі Пригожина Сергій Аксьонов продовжив формувати силовий контингент свого підпорядкування. Він створив підрозділ «БАРС-Крим» – формування, завданням якого є захист анексованого Криму від Збройних сил України.

Навчання підрозділу територіальної оборони «БАРС-Крим» під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, вересень 2024 року
Навчання підрозділу територіальної оборони «БАРС-Крим» під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, вересень 2024 року

До нього входять добровольці із «самооборони» Криму та інших формувань, а також місцеві чиновники та депутати.

Їх навчають блокувати адміністративні райони, проводити оглядові заходи, відпрацьовувати протидію потенційному проникненню диверсійних груп і керувати FPV-дронами з бойовим зарядом.

У представників «БАРС-Крим» – безліч повноважень, якими наділені російські військові. Вони встановлюють на Кримському півострові блокпости, перекривають рух, зупиняють і оглядають транспорт.

Учасники підрозділу «БАРС-Крим» під час навчань у Криму блокують рух цивільного транспорту, 25 січня 2025 року
Учасники підрозділу «БАРС-Крим» під час навчань у Криму блокують рух цивільного транспорту, 25 січня 2025 року

У рамках навчань озброєні «барсовці» спільно з силовиками блокують населені пункти і відключають мобільний зв'язок.

Винятків немає навіть для курортних регіонів, які приймають російських туристів.

Навіщо Сергію Аксьонову приватні армії, достовірно невідомо. Експерти називають різні версії: від реакції на зростаючу недовіру до російської армії на тлі невдач у війні з Україною до бажання зберегти владу і власну безпеку на випадок різних військових сценаріїв.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокуватидоступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://d2jpzw9atzli5g.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagramта Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG